Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Çok Amaçlı Salonda 08 Mart 2017 tarihinde "Toplumda Kadının Yeri" konulu bir panel düzenlendi. Düzenlenen panele Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Bahri Bayram, Prof. Dr. Bünyamin Kocaoğlu ile Gümüşhane Üniversitesi akademisyeni, idari personeli ve öğrencileri katıldı.

Paneldeki selamlama konuşmasında kadınların sevginin ve şefkatin bir temsili olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “bizler, bütün hayatımız boyunca sevgi ve şefkate nail olarak yaşama ihtiyacı duyarız. Bu ihtiyacı ne kadar karşılayabiliyorsak yaşama bakışımız da o kadar güçlü ve olumlu olacaktır. Bu vesileyle kadınlarımıza ülkemize ve insanlığa verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadınların toplumsal hayatta geri plana itilip şiddet mağduru olduğu ve bu konuda ülkemizde yapılan cinsiyet ayrımcılıkları konusunda bilgilerin paylaşıldığı panel sonunda konuşmacılar Gümüşhane Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Büşra Tosunoğlu, Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Okur Çakıcı, Üniversite Psikoloğu Pınar Can, Siyaset ve Kamu Yönetimi Bölümü Araştırma Görevlisi Fethiye Ertuğrul ve İlahiyat Fakültesi Araştırma Görevlisi Zeynep Şimşek'e Rektör Prof. Dr. Zeybek ve protokol üyeleri tarafından plaket verildi.